Şartlar & Koşullar


Üyelik Sözleşmesi

İptal İade ve Değişim Koşulları


1. Eviteks koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız her ürün, Eviteks garantisi altındadır.


EVİTEKS EV TEKSTİL ÜRÜNLERİ. Tüketici Hakları Kanunu'na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir.


Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.


2. İptal İade ve Değişim Koşulları


2.1 Değişim Koşulları


14 gün içerisinde değiştirme hakkı: Değiştirmek istediğiniz ürünleri faturasıyla birlikte Eviteks Mağazası'na Sürat Kargo veya PTT Kargo ile göndererek değiştirebilirsiniz. www.eviteks.com'dan satılan tüm ürünlerin ürün değişimleri Eviteks Mağazaları'nda yapılabilmektedir.


Eviteks mağazalarında değiştirmek istediğiniz ürünleri ayni bedelli ve/veya ayni bedel üzerindeki ürünler ile varsa fiyat farkı kasada tahsil edilerek değişim yapılmaktadır. İnternet sitesinden alınan ürünün ayni bedelin altında bir ürün ile değişim yapılamamaktadır, kasa noktasında ücret iadesi yapılamamaktadır.


Orijinal ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, kutusu ambalajı açılmış, tahrip olmuş ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.


Faturasız Değişim Kabul Edilmemektedir.


2.2 İade Etme Koşulları


İade koşulları: Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satıla bilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Ürünlerin etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş,ürün kutusunun açılmamış olmaları; ürüne ait tüm aksesuarların (toka, kemer, kurdele vs.) ürün ile beraber iade edilmesi zorunludur. Satın alınan ürünün kutusu açılmış olup hasar, deforme, hatalı veya kusurlu olmadığı taktirde iadesi kabul edilmemektedir. Ürün kusurlu olmadığı taktirde iade için gönderilen ürünlerin tüm masrafları ürünü satın alan ve iade eden müşteriye aittir.


İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde Sürat Kargo veya PTT Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti Eviteks tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Eviteks karşılamamaktadır.


Faturasız İade Kabul Edilmemektedir.


2.2.1 İade Talebinde Ücret iadesi Prosedürü


İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde Sürat Kargo veya PTT Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti Satın alan müşteri tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Eviteks karşılamamaktadır.


İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler Eviteks tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 7 iş günü içerisinde ücret iadesi Kredi Kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. Kapıda ödeme ile alınan ürünlerde ücret iadesi bize bildirilen banka hesabına havale veya eft yapılacaktır.


2.3 İade Etme Koşulları


Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 4 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.


2.3.1 İptal Talebinde Ücret İadesi Prosedürü


Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 4 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.


Yukarıdaki koşullara istinaden yapılan iptal taleplerinde ücret iadesi 7 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.


3. İade Adresi Bilgilendirme Esasları


İade Bilgilendirmesi: İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile bilgilendirme yapılır.


İade Adresi: Eviteks E-Ticaret Birimi: 15 Mayıs Mah. 765 Sok. No 7/A8 Pamukkale/DENİZLİ


Ürün iptal ve iade işlemleri hakkında detaylı için 0258 911 0280 nolu Eviteks Müşteri Danışma Hattı'nı hafta içi her gün 09:30 - 20:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.


Destek: İletişim bölümünden ilgili departmanı seçerek mesaj yollayabilir veya 0258 911 0280 numaralı telefonumuzdan siparişiniz hakkında bilgi edinebilir, görüş ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz.